3 Kasım 2012 Cumartesi

Organix Awapuhi Ginger Kuru Yağ

Saç bakım ürünlerine olan merakımı biliyorsunuz, dünyanın bütün saç bakım ürünlerini istiyorum:) Özellikle durulanmayan kremler ve serumlar  ilgi alanıma giriyorlar, birkaç aydır kullandığım bu kuru yağdan bahsetme vakti geldi.

Öncelikle Organix'in birçok serisi var , ve bu serilerin birkaçında dry styling oil bulunuyor. Benim Awapuhi Ginger serisindeki ürünü tercih etmemin tek sebebi MUA puanı oldu, ki bahsettiğim puan hatrı sayılacak bir puan olup an itibariyle 4.8/5.0 olur:)


-> Öncelikle Awapuhi Ginger serisi nem kaybı oluşan saçlara nemini geri kazandırmak, kimyasal işlem görmüş saçları yeniden yapılandırıp canlandırmak ve içerdiği keratin proteinleriyle saçı güçlendirme vaadiyle piyasaya sürülmüş. Diğer ürünlerini bilmiyorum ama bu saç bakım yağı bu vaatlere uyuyor bence.

-> Yağın değişik bir yapısı var elinize aldığınızda yağımsı olduğunu fark ediyorsunuz fakat öyle vıcık vıcık bir his kesinlikle bırakmıyor. Bu özelliği sayesinde de saçı yağlandırmıyor. Tabi yağlandırma mevzusunda kullanılan miktar önemli , saç kremini bile gereğinden fazla kullandığınızda saçlarınız erken yağlanır.

-> Ben ürünü şu şekilde kullanıyorum; Saçlarımın havluyla fazla suyunu aldıktan sonra bir süre (10-15 dk ) bekliyorum, bu sürenin ardından saçlarım nemli sayılabilecek bir kıvama geliyor. Öncelikle fındık büyüklüğünde alıp sadece saç uçlarıma uguluyorum, ardından ikinci kez fındık büyüklüğünde aldığım ürünü saç boylarıma yediriyorum, artan ürünü de saçların köklerine ve elektriklenen bölgelere sürüyorum.

-> Ürün saç uçlarını çok güzel nemlendiriyor, saç uçlarım yumuşacık oluyor. Şimdiye kadar kullandığım serumlar arasında nem konusunda en başarılı bulduğum ürün diyebilirim.

-> Saçlarım şu ara güçlendirici ve onarıcı bir etkiye ihtiyaç duymasa da kuruluk problemi ciddi boyutta olanlar ve onarıma ihtiyaç duyanlar için bile yeterli nemi sağlayabileceğini düşünüyorum.

-> Böyle bir vaadi yok ama bence kuru saça  çok az bir miktar uyguladığınızda elektriklenmeyi önlüyor, fakat saçlarınız kuruyken uygulama yapacaksanız çok az ürün kullanmalısınız aksi takdirde yağlı görünüme neden olur.

-> Ben düzleştiriciyi hayatımdan çıkaralı çok oldu fakat MUA'daki yorumlarda bu ürünü uyguladıktan sonra düzleştirici uygulayanlar sonuçtan çok memnun kalmışlar.

-> Ürünün meyveli bir kokusu var bayılıyorum diyemem ama hafif ve rahatsız etmeyecek bir koku.

-> Ürün 100 ml Saç Bakım Yağı için iyi bir gramaj , ayrıca çok az miktarda ürün bütün saça yeterli oluyor. Saçlarınız uzunsa bile 1 yılda bir kutuyu zor bitirirsiniz.Oldukça bereketli bir ürün.

Ürün Türkiye satış fiyatı 50-60 TL arasında değişiyor. Çok uygun bir fiyat değil belki ama  uzun süre kullanacağınız için çok ekstra bir fiyat da değil.

Ben bu saç bakım yağını çok çok severek kullanıyorum, elimde size tanıtmadığım bir saç bakım yağı daha var bunu daha fazla sevdiğimden elim pek ona gitmese de onu da yakında yorumlayacağım. Kesinlikle tavsiye ederim MUA puantajına güvenmek lazımmış:)

Sevgiler...
2 yorum:

  1. ben de şu an organixin mavi argan serisini kullanıyorum, bitince bu seriye geçmeyi düşünüyordum. argan serisinin yağı da yapı olarak buna benziyor, yağ ama yağlı hissi yok o seriyi de tavsiye ederim :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Benim bunu bitirmem "1 yıl sürer ama bittikten sonra deneyebilirim:)

      Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...